Aday Özgeçmiş Oluşturdu

  Beyoğlulu Yeni İşe Yerleştirildi

işverenler ile iş arayanlar
BEYİM de buluşuyor
BEYİM’de Sistem nasıl işliyor?

BEYİM’de Sistem nasıl işliyor?

BEYİM’de Sistem nasıl işliyor?

BEYİM’le aktif istihdamı esas alıyoruz. Aday CV’si ile işletmelerin personel profilini eşleştiriyoruz. Aday profiline uygun işlerle ilgili mülakata çağırıyoruz. Mülakatlardan sonra personel talep eden işletmelere yönlendiriyor, istihdamın gerçekleşmesini sağlıyoruz.
İşe alım sürecinde BEYİM bilgi sisteminin işleyişi şu basamaklardan oluşuyor;

1. Personel taleplerini topluyoruz
Beyoğlu sınırları içinde hizmet sunan bütün işletmelerden ve belediyemize hizmet sağlayan firmalardan personel taleplerini topluyoruz.

2. Açık pozisyonları yayınlıyoruz
BEYİM, Bilgi sistemi üzerinden topladığımız talepler ilanlarını beyogluistihdam.com adresinden yayınlıyor, tüm taraflara internet web tabanlı erişim sağlıyoruz.

3. BEYİM’e başvuran her adayı kayıt altına alıyoruz
Sistemin sağlıklı işleyebilmesi için tüm aday başvurularını web tabanlı olarak bilgi sistemimizde kayıt altına alıyoruz. Aday BEYİM’e gelerek şahsen orada bulunan bilgisayarları kullanabiliyor. CV girişlerini istihdam uzmanlarının rehberliğinde yapabiliyor. İşveren ve iş arayan müracaatları beyogluistihdam.com’dan da gerçekleştirebiliyor.

4. İş arayan ve iş vereni bir araya getiriyoruz
Sisteme giriş yapan adayların yine sistemde yayınlanan ilan ve taleplerle eşleşmeleri sağlıyoruz. Uygun işe uygun adayları belirliyoruz. Personel arayan işletme ile adayın görüşmesini sağlamak için randevu tarihi belirliyoruz.

5. Kurumların personel taleplerini on-line takip ediyoruz
Sistem üzerinden ilan veren işletmelerin, ilanlarına yapılan başvurularını web tabanlı olarak takip etmelerini, ne aşamada olduklarını görmelerini sağlıyoruz. İşverenler sisteme kendi oluşturdukları şifreleriyle erişebiliyor.

6. Raporlama - süreç takibi
Aday ve işveren adına yapılan tüm işlemlerin anlık ve geçmişe dönük olarak raporlama ve takibini yaparak kontrol ediyoruz. Kurumsal hafıza oluşturuyoruz.

7. BEYİM uygulama ve danışmanlık hizmetleri
Projenin tüm uygulama aşamalarında ve sahada yapılan tüm faaliyetlerde sosyologlarımız, psikologlarımız, insan kaynakları uzmanlarımız, danışmanlık hizmeti veriyor.

8. Adaylarımıza mesleki eğitim kursları
Öncelikle yiyecek içecek sektörü olmak üzere Beyoğlu’nda talep oluşturan sektörlere yönelik eğitimlerle işsiz vatandaşlarımıza mesleki eğitimler veriyor, sertifikalarla daha iyi koşullarda iş bulma imkanı sağlıyoruz. Ücretsiz olan eğitimler için günlük harçlık olarak da 15 TL veriyoruz.

İş görüşmesine giderken...

İş görüşmelerine, en sevdiğiniz, en iyi hissettiğiniz halinizle ve özenli gidin. En önemlisi gözlerinizdeki ışık, istekli oluşunuzun karşınızdaki tarafından anlaşılması, enerjinizin yüksek olması, “bu insan hayatta her şeyi başarabilir” cümlesini karşınızdakine kurdurabilmeniz gerekli. İş görüşmesine geç kalmayın, ölçülü olun ve kendinize güvenin, bildiklerinizi söyleyin ama her bildiğinizi söylemeye çalışmayın. Sorulara odaklanın, iyi dinleyin, samimi ve doğru yanıtlar verin. Somurtmayın, gereksiz gülmeyin ve iletişim konusunda açık olun ama cep telefonunuzun sesi kısık olsun. Soyut konuşmayın ve somut yanıtlar verin, karşınızdakine saygı gösterin ve saygı bekleyin. Tüm bunların sağlandığı ortamda sonuç mutlak güzel olacaktır. Adaylara bu konuda Beyoğlu Gençlik Merkezimizde toplu eğitimler de veriyoruz.