Aday Özgeçmiş Oluşturdu

  Beyoğlulu Yeni İşe Yerleştirildi

işverenler ile iş arayanlar
BEYİM de buluşuyor
Beyoğlu çağlar boyu yaşam ve ticaret merkezi

Beyoğlu çağlar boyu yaşam ve ticaret merkezi

Beyoğlu çağlar boyu yaşam ve ticaret merkezi

Beyoğlu’nda 116 banka şubesi, 13 sendika ve 14.878 kayıtlı işyeri faaliyet gösteriyor. Yeme-içe sektöründe 5000 işletme, 105 sanat kurumu, 30 kültür merkezi bulunuyor.

Beyoğlu, imparatorluk döneminde bir diplomasi merkezi olarak gelişti. Elçilikler, yabancı misyon temsilcileri, eğitim, kültür, sanat ve finans merkezleriyle imparatorluğun kalbi; yeni Türkiye’nin Batı’ya açılan kapısı oldu. Geçen zaman içinde ticaret, kültür ve yaşam merkezi konumunu pekiştirdi. Günümüzde İstanbul’un vitrini ve otelcilik üssü olarak kongre ve fuar merkezleriyle uluslararası toplantılara ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en entellektüel sermayesini üretiyor. Ulusal ve uluslararası yatırımcılar, Beyoğlu’nda var olmak için yarışıyor. Bankalar Caddesi gibi yoğun ve önemli iş merkezlerine sahip olan Beyoğlu, çok çeşitli sektörlerde Türkiye’ye yön veriyor. Tarihi misyonuna uygun olarak öncü kimliğini her alanda muhafaza ediyor. Taksim ve Talimhane otelcilik üssü olarak yükselirken, İstiklal alış-veriş ve hizmet mekanlarıyla, Galata ve çevresi moda atölyeleriyle, günlük 2 milyonu bulan ziyaretçisine ürün ve hizmet sunuyor.
Şirket ve ticaret merkezleri Taksim, Gümüşsuyu ve Bankalar Caddesi’nde yoğunlaşıyor. Beyoğlu’nda 116 banka şubesi, 13 sendika ve 14.878 kayıtlı işyeri faaliyet gösteriyor.

Yeme-içme sektöründe 5000 işletme, 105 sanat kurumu, 30 kültür merkezi bulunuyor Beyoğlu’nda faaliyet gösteren bütün sektörler, mavi ve beyaz yakalı personel ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor.