Aday Özgeçmiş Oluşturdu

  Beyoğlulu Yeni İşe Yerleştirildi

işverenler ile iş arayanlar
BEYİM de buluşuyor
İş arayanlar ve mesleği olmayanlar gelsin

İş arayanlar ve mesleği olmayanlar gelsin

İş arayanlar ve mesleği olmayanlar gelsin

BEYİM; bir istihdam kurumu. İstihdam uzmanlarının, sosyologların, bilişimcilerin, eğitimcilerin yer aldığı büyük bir kurum.

Hükümetimizin istihdama dönük politikalarının bir verimi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR paydaşlığında 2010’da istihdama yönelik bir işbirliği protokolü imzaladık. İŞKUR ile imzaladığımız protokol kapsamında vatandaşlarımızdan gelen iş bulma ve işsizlik ödeneği başvurularını belediyemizde yönetmeye başladık.

Yerinde İstihdam’da Beyoğlu Modeli, Beyoğlu İstihdam Merkezi BEYİM’i kurduk. BEYİM, bir kariyer sitesi değil. BEYİM; bir istihdam kurumu. İstihdam uzmanlarının, sosyologların, bilişimcilerin, eğitimcilerin yer aldığı büyük bir kurum.

BEYİM hizmet ofisi, Beyoğlu’nun en gözde yerlerinden Şişhane’de hizmet veriyor. Bütün süreçler, uzmanlarımız tarafından yürütülüyor.

Belediyemize herhangi bir yolla ulaşan iş taleplerini bünyesinde toplayan BEYİM’de, internet sitemiz, muhtarlıklar ve STK’lar gibi farklı kanallardan iş taleplerine de cevap veriyoruz. İş arayan Beyoğlu sakinleri taleplerini web sitemiz beyogluistihdam.com’dan veya şahsen başvuru yoluyla BEYİM’e ulaştırabiliyor.

Yerinde istihdamda bir model olan BEYİM, eğitim, rehberlik ve yönlendirme dahil geniş yelpazedeki hizmetlerini iş arayanlar ile işverenlere ücretsiz olarak sunuyor.

 

Mesleği olmayanlar eğitime gelsin

BEYİM’i herhangi bir iş bulma merkezinden ayıran bir istihdam merkezine dönüştüren asıl unsur; hiçbir mesleği olmayan vatandaşlarımıza yönelik uyguladığımız eğitim programları...

BEYİM, herhangi bir mesleğiniz yoksa ya da aşağıda belirtilen mesleklerden birisine sahipseniz fakat bir meslek belgeniz yoksa İŞKUR meslek edindirme programlarına başvurarak sertifikalı bir mesleğe sahip olma imkanı veriyor. BEYİM, öncelikle ilçemizin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda meslek eğitimlerine başlıyor.

Bunlar; aşçılık, pastacılık, ekmekçilik, komi, servis uzmanlığı, bulaşıkçı, kat hizmetleri, ön büro programları... Bilişim, güvenlik, çağrı merkezleri gibi talep arz eden sektörlere yönelik eğitim veren eğitim kurumlarıyla görüşmelerimiz devem ediyor.

6 aydır işsizseniz ve İŞKUR kaydınız varsa BEYİM’e başvurunuzu yapıyorsunuz. Yapılacak bir ön değerlendirmeden sonra mesleki eğitimler almak üzere anlaşmalı olduğumuz eğitim kurumlarına yönlendiriliyorsunuz. Burada yapılan değerlendirmeden sonra eğitimlere başlıyorsunuz.

Bu eğitimlerin tüm masraflarını İŞKUR ödüyor; günlük harcamalarınız için de günlük15 TL yol harçlığı alıyorsunuz. Eğitimlerini başarı ile bitiren her 3 adayımızdan şimdilik en az birini BEYİM kanalıyla işe yerleştiriyoruz. Hedefimiz, bütün BEYİM’e müracaat eden bütün vatandaşlarımızı iş sahibi yapmak.