Aday Özgeçmiş Oluşturdu

  Beyoğlulu Yeni İşe Yerleştirildi

işverenler ile iş arayanlar
BEYİM de buluşuyor
İstihdam potansiyelini kat be kat artırmayı başardık

Beyoğlu’nun istihdam potansiyelini kat be kat artırmayı başardık

Beyoğlu’nun istihdam potansiyelini kat be kat artırmayı başardık

Turizm, kültür, sanat, moda ve sinema sektörlerine yönelik faaliyetlerimizle Beyoğlu’nu Kültür Endüstrileri üreten ve ihraç eden bir konuma getirdik, istihdam potansiyelimizi kat be kat artırdık.

Kültür, sanat, ticaret, turizm ve buna bağlı olarak gelişen hizmet sektörleri Beyoğlu’nun geçmiş değerleri, aynı zamanda gelecek hedeflerimiz... Beyoğlu Belediyesi olarak şehrin gelecek vizyonunu Kültür Endüstrileri üzerine kurduk. Yaklaşık 9 yıldan beri uyguladığımız  politikalarla Beyoğlu’nun değerine değer kattık. Hükümetimizin sunduğu imkanları; yerel yönetim, insan kaynakları kuruluşları, eğitim kuruluşları ve işletmeler arasında ortak bir akıl oluşturarak değerlendirdik.

Beyoğlu’nun ışığını dünyanın her yerinden görülebilecek bir yıldıza dönüştürdük. 9 yılda yeni binlerce işletmenin açılmasına ön ayak olduk. Beyoğlu’nun değerinde kullanılabilmesi için Beyoğlu’na katma değer ve istihdam sağlamayan sektörlerin yerine turizm, ticaret ve hizmet sektörlerini ikame ettik. Turizm, kültür, sanat, moda ve sinema sektörlerine yönelik faaliyetlerimizle Beyoğlu’nu Kültür Endüstrileri üreten ve ihraç eden bir konuma getirdik. Kültür endüstrilerine yaptığımız yatırımlarla, Beyoğlu’nun istihdam potansiyelini büyük oranda artırdık.

4000 binayı renöve ve restore ettik. Üst katları kullanılmayan binaları yaşama, ticarete ve berekete açtık. Beyoğlu’nun iş ve istihdam potansiyelini, 9 yıl öncesine göre kat be kat artırmayı başardık. Bugün Beyoğlu; turizm, ticaret ve hizmet sektörleriyle dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri olarak yükseliyor. İstihdam imkanlarıyla çok büyük bir potansiyel taşıyor. Bu potansiyel BEYİM’le Beyoğlu’nda yaşayan vatandaşlarımıza iş ve istihdam imkanı olarak dönüyor.